ERICKSON HSK100ASMC22050M Shell Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 22.00 mm Pilot Dia, 50.00 mm Projection | CP4RJT 302WF5
ERICKSON HSK100ASMC22050M Shell Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 22.00 mm Pilot Dia, 50.00 mm Projection
Item: CP4RJTModel: HSK100ASMC22050MCross Ref: 302WF5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shell Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Overall Length 118.4 mm
Pilot Dia. 22 mm
Pilot Length 18.5 mm
Projection 50 mm
Shank Dia. 100 mm