ERICKSON HSK100ASMC16160M Shell Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 16.00 mm Pilot Dia, 160.00 mm Projection | CP4RJM 302WF4
ERICKSON HSK100ASMC16160M Shell Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 16.00 mm Pilot Dia, 160.00 mm Projection
Item: CP4RJMModel: HSK100ASMC16160MCross Ref: 302WF4
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shell Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Overall Length 226.4 mm
Pilot Dia. 16 mm
Pilot Length 16.5 mm
Projection 160 mm
Shank Dia. 100 mm