ERICKSON DV50BTDSMC27320M Shell Mill Holder, Dv50 Taper Size, 2-3/4 Inch Pilot Dia, 320.00 mm Projection | CP4RHW 302XM0
ERICKSON DV50BTDSMC27320M Shell Mill Holder, Dv50 Taper Size, 2-3/4 Inch Pilot Dia, 320.00 mm Projection
Item: CP4RHWModel: DV50BTDSMC27320MCross Ref: 302XM0
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Shell Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Overall Length 442.1 mm
Pilot Dia. 2 3/4"
Pilot Length 20.5 mm
Projection 320 mm
Shank Dia. 69.85 mm