ERICKSON CV50TG0751000G Collet Chuck, Cv50 Taper Size, 254 mm Projection | CP4KPJ 302JK2
ERICKSON CV50TG0751000G Collet Chuck, Cv50 Taper Size, 254 mm Projection
Item: CP4KPJModel: CV50TG0751000GCross Ref: 302JK2
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Collet Chuck
Ansi Code CV50TG0751000G
Compatible Collet Wrench TG Single Angle Collets
Cutting Direction Neutral
Dimension Type Fractional Inch
Features Tremendous Grip (3-1 Advantage)
For Collet Series Tg75
For Use With TG Single Angle Collets
Nose Dia. 50 mm
Overall Length 341.203125 mm
Projection 254 mm