ERICKSON CV50BHPVTT12M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 24.00 mm Shank Dia | CP4TCY 302RZ8
ERICKSON CV50BHPVTT12M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 24.00 mm Shank Dia
Item: CP4TCYModel: CV50BHPVTT12M800Cross Ref: 302RZ8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Hole Dia. 12 mm
List Number CV50BHPVTT12M800
Max. Speed 15000 RPM
Measurement System Metric
Nose Dia. 24 mm
Overall Length 304.8 mm
Projection 203.2 mm
Shank Dia. 24 mm
Taper Size CV50
Tool Depth 36 mm