EATON XTFC010BBD IEC Motor Control, Type F Fvnr Combination Controller, 0.25A | BH8ZRX
EATON XTFC010BBD Motor Controller, 0.25A, 45 Mm Frame Size, 220 Vdc Coil, Frame B, 0.1 To 32 A
Item: BH8ZRXModel: XTFC010BBD
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Controller
Amps Rating 10A
Coil Voltage 220V DC
Contact Rating 1 NO, 1 NC Auxiliary Contact
Frame B
Frame Size 45 Mm
Height 0.01"
Length 0.01"
Overload Range 0.1-32A
Special Features Built In Heater
Trip Type Magnetic Trip Elements
Type Type 2 Coordination
Width 0.01"