EATON XTCEC018C10U IEC Contactor, 18A, 24 Vac, 50 Hz, 1No, 18A, Frame C, 45 Mm, 50 Hz, 2, 2, 3/ 5, 5 | BH8YBR
EATON XTCEC018C10U Iec Contactor, Non-Reversing, Full Voltage, 3P, 24 VAC V Coil
Item: BH8YBRModel: XTCEC018C10U
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Contactor
Amps Rating 18A
Coil Voltage 24V AC
Contact Configuration 1 NO
Continuous Amps Rating 18A
Frame Size 45 mm
Frequency 50 Hz
Frequency Rating 50 Hz
Height 3.898"
Length 3.425"
Max. Hp Rating 2, 2, 3/ 5, 5, 10, 15 hp (1/3 Phase @ 115, 200, 230/200, 230, 460, 575V)
Width 1.85"