EATON XTAE080F00R3E110 IEC Starter | BH8MXL
EATON XTAE080F00R3E110 Electronic Motor Starter, 80 A, 12 V 50/60 Hz, 0No-0Nc, F Frame, 90 mm, 22-110 A C396
Item: BH8MXLModel: XTAE080F00R3E110
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 80A
Coil Voltage 12V AC
Contact Configuration 0 NO, 0 NC
Frame F
Frame Size 90 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 7"
Length 12"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)