EATON STAND-M22M Modular Pushbutton, Metal, Green And Red, Ip67, Ip69K
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Pushbutton |
| Bezel | Metal |
| Button Color | Green, Red |
| Height | 4 1/2" |
| Length | 3 1/2" |
| Nema Rating | Ip67, Ip69K, Nema 4X, Nema 13 |
| Width | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 11.43 |
| Ship length (cm) | 8.89 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M22-D-B | IP67, IP69K | 1" | 1 | Plastic | - | - | - | - | €22.21 | |
Explore Products
- SIOUX CHIEF 931-505001 Plug, Square Plug Cast Brass 1-1/4 MIP Nl 1/Bag
- 80/20 40-4345 40 S 6 Hole 45 Degree Angle Flat Plate
- GARLOCK SEALING TECHNOLOGIES 64 X 1299
- BOSTON GEAR SSC12 Shaft Collar, Split One Piece Set Screw
- INSTOCK GRPS1624 Phenolic Shelf, Size 24 x 16 x 1 Inch, Black
- KIPP K0155.2A21 Star Grip Knob 1/4-20 Internal 0.63 0.98 K
- BUNTING BEARINGS ET2432 Cored Powder Metal Bar, Size 3 x 4 x 6-1/2 Inch
Explore More
- KEYSHAFT
- Fastener Assortments
- Pneumatic Strapping Sealers and Tensioners
- Safety and Disconnect Switches
- Ultrasonic Cleaner Accessories
- Belt Barrier Receiver Posts
- REVCOR Propeller, 22 inch
- MUELLER INDUSTRIES 1603-C Chexter Check Valves
- ANVIL AS200BTB Series Welded Channels
- ANVIL AS793 Series Close Angle Connectors, 4-Hole
- DAYTON Tower Light Assemblies, 56 mm Diameter