EATON SL4-AP120 Acoustic Module, Sl4, 40 Mm, Continuous Tone, 110/120 Vac, Black, | BH6VJP 20PY96
EATON SL4-AP120 Tower Light Sounder Tier, 120 VAC, 80 Decibels Sound Level, Continuous/Pulse
Item: BH6VJPModel: SL4-AP120Cross Ref: 20PY96
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Acoustic Module
Color Black
Compatible With Series Series SL4
For Location Indoor/Outdoor
Height 5"
Housing Color Black
Housing Material Polycarbonate
Ip Rating IP66
Length 3 1/2"
Nema Enclosure Rating NEMA 13, NEMA 4, NEMA 4X
Nema Rating NEMA 4X, NEMA 4, NEMA 13
Notes 0
Operating Current 0.41A
Operating Voltage 110/120V
Overall Diameter 1 9/16"
Overall Height 5"
Quantity 1
Series Series SL4
Sound Operating Mode Intermittent
Sound Style Tone
Sound Volume - Minimum 100 dBA
Type 40 mm
Voltage Rating 110/120V
Volume Selection Selectable Volume
Wattage 49 W