EATON RMTS41200U Rotary Disconnect Switch, Rotary Disconnect, 1200 A, Non-Fusible, Four-Pole, Switch Body | BH6RDW
EATON RMTS41200U Rotary Disconnect Switch, Non-Fusible, 600VAC, 1200 4Pdt Contact Form, 4P
Item: BH6RDWModel: RMTS41200U
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Disconnect Switch
Amps 1200A
Height 21.9"
Length 22.874"
Number Of Poles 4
Series Series Manual Transfer
Voltage 600V
Width 29.3"