EATON RMTS3100U Rotary Disconnect Switch, Rotary Disconnect, 100 A, Non-Fusible, Three-Pole, Switch Body | BH6RDT
EATON RMTS3100U Switch Body Rotary Disconnect Switch, 600 VAC, 100A, 3P, Non-Fusible
Item: BH6RDTModel: RMTS3100U
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Disconnect Switch
Amps 100A
Height 10.82"
Length 9 16/25"
Number Of Poles 3
Series Series Manual Transfer
Voltage 600V
Width 6.77"