EATON R9N2800FL Rotary Disconnect Switch Rotary Disconnects, Switch Body, 800A, 600V, Two-Pole, R9 | BH6PFD
EATON R9N2800FL Class L Fusible Switch Body Rotary Disconnect, 600 VAC, 800A, 2P
Item: BH6PFDModel: R9N2800FL
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Disconnect Switch
Amps 800A
Fuse Class Provision Class L
Height 7 11/25"
Length 2.95"
Number Of Poles 2
Series Series R9
Voltage 600V
Width 3.07"