EATON R9K3100FJ Ul98, K-Frame, 3Pole, 100Amp | BH6PER
EATON R9K3100FJ K Frame Fusible Rotary Disconnect Switch, 600 VAC, 100A, 75 Hp, 77 Hp, 3P
Item: BH6PERModel: R9K3100FJ
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Disconnect Switch
Amps 100A
Fuse Class Provision Class J
Height 7 8/25"
Length 4.81"
Number Of Poles 3
Series Series R9
Voltage 600V
Width 5.78"