EATON MT2700TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 700 A | BH4ZEF
EATON MT2700TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, For Type Mdl And Hmdl Breakers, 700 A, Two-Pole
Item: BH4ZEFModel: MT2700TV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 700A
For Use With For Type MDL And HMDL Breakers
Height 4"
Length 7"
Number Of Poles 2
Series Series C
Trip Type Thermal Magnetic
Width 4"