EATON M3RRG2500 Magnum Sensor And Rating Plug Kit, 2500A, 3-Pole, Double Standard, Up To 6000A
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Accessories | Sensor And Rating Plug Kit |
| Amperage Rating | 2500A |
| Features | Sensors And Rating Plug |
| Frame | Double Standard |
| Number Of Poles | 3 |
| Rated Uninterrupted Current (iu) | 6000A |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 94.5 |
| Ship height (cm) | 165.74 |
| Ship length (cm) | 91.12 |
| Ship width (cm) | 33.97 |
Explore Products
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS CA420 Cover Assembly, 20 A, 4 Wire, Grey
- BUNTING BEARINGS CB091120 Sleeve Bearing, 9/16 Inch I.D., 86/125 Inch O.D., 2 1/2 Inch Length
- VULCAN HART 786093 Front Pilot Shield
- ALTRONIX AL1024ULMR Power Supply 5 Fuse 24vdc @ 10a Red
- FRIGIDAIRE 5304483239 Panel
- ASHCROFT 1009A Industrial Pressure Gauge, Corrosion-Resistant Case, 0 to 300 PSI, 4 1/2 Inch Dial, Bottom
- T&S B-0290-M Mixing Faucet, Wall Mt, 8 Inch Centers, 12 Inch Swing Nozzle, Inlet
Explore More
- KEYSHAFT
- Sump Pump Accessories
- Hex Head Lag Screws
- Cable Bit Accessories
- Safety Monitoring Relays
- Belt Tensioners and Tension Pulleys
- ANSELL 97-008 Activarmr Nitrile Coating Cut Resistant Gloves
- RINGERS GLOVES Heavy Duty Impact Gloves
- CAROL Multi Conductor Cable, Foil Sheild
- ANVIL AS1000 Series EMT Conduit Clamps, Electro Galvanized
- VULCAN HART Front Support Angle
- SPEARS VALVES Double Containment Couplings, PVC Schedule 80 x PVC Schedule 40
- TEXAS PNEUMATIC TOOLS Dual Lock Thor Couplings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.