EATON LT2400TAV2 Non-Interchangeable Thermal Magnetic Breaker Trip Unit, 2P, 400A, L Frame
Item: BH4QLQModel: LT2400TAV2
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Trip
Amps Rating 400A
Calibration 55A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame J-K
Height 10 3/4"
Length 4.06"
Width 8 1/4"
Shipping Info:
Ship weight (kg) 9
Ship height (cm)27.31
Ship length (cm)10.31
Ship width (cm)20.96
Country of OriginUS
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.