EATON LES3600HMCP Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 600 A | BH4LGC
EATON LES3600HMCP Molded Case Circuit Breaker Accessory, 600 A, 3 Pole, Frame L, 600V
Item: BH4LGCModel: LES3600HMCP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 600A
Frame Size Frame L
Height 4.3"
Length 7.1"
Max. Voltage 600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Type Trip Unit
Width 5.3"