EATON LEM3400T Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 400 A | BH4LFG
EATON LEM3400T Molded Case Circuit Breaker Accessory, 400 A, 35 Kaic At 480 V, 3 Pole, 500-2500 A
Item: BH4LFGModel: LEM3400T
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 400A
Height 4"
Interrupt Rating 35 KAIC at 480V AC
Length 7"
Magnetic Trip Range 500-2500A
Number Of Poles 3
Series Series C
Trip Type 310+ Electronic LSI
Type Trip Unit
Width 4"