EATON LCX045A0-4A7B2 Adjustable Frequency Drive, 45 Amp, 480 V Internal Brake Chopper, DC Input
Item: BH4KKQModel: LCX045A0-4A7B2
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 45A
Brake Chopper Brake Chopper
Depth 9.69"
Enclosure Type Open Chassis
Frame Size CH3
Height 16.97"
Input DC
Keypad Alphanumeric
Modification Varnished Boards
Software Standard Software
Voltage Rating 480V
Width 6.3"