EATON KWS4250LSI6 Molded Case Circuit Breaker Accessory Trip Unit, Complete Breaker, 250 A | BH4KGE
EATON KWS4250LSI6 Molded Case Circuit Breaker Accessory, 250 A, 4 Pole, 600 V, 250 Vdc, Frame K
Item: BH4KGEModel: KWS4250LSI6
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Type Kws
Frame Size Frame K
Height 10.13"
Length 4.1"
Number Of Poles 4
Series Series C
Trip Type 310 LSI6 Electronic
Type Complete Breaker
Voltage Rating 600V, 250V DC
Width 7.22"