EATON KT3150TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 150 A | BH4KDF
EATON KT3150TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, 150 A, 3 Pole, Frame K, 50 Deg C Calibration
Item: BH4KDFModel: KT3150TV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 150A
Calibration 50A
Frame Size Frame K
Height 5 2/5"
Length 6.9"
Number Of Poles 3
Series Series C
Trip Type Thermal Magnetic
Type Trip Unit
Width 4.3"