EATON JGS325035G G Mccb: Jg Frame, 250A | BH4FZN
EATON JGS325035G Molded Case Circuit Breaker With Metric Mounting Hardware, 600VAC, 250 85 kA At 240VAC
Item: BH4FZNModel: JGS325035G
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Frame JG
Height 5"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 40 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 9 1/4"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LSG
Voltage 600V AC
Width 5"