EATON JDB3200X Molded Case Circuit Breaker, J-Frame, Jdb Type, 3-Pole, 200A, 600 Vac, 250 Vdc, Aluminum
Get it by Tuesday, Apr 14
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 4.13" |
| Length | 4.06" |
| Warranty | Eaton Selling Policy 25-000, One (1) Year From The Date Of Installation Of The Product Or Eighteen (18) Months From The Date Of Shipment Of The Product, Whichever Occurs First. |
| Width | 4.13" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.06 |
| Ship height (cm) | 10.49 |
| Ship length (cm) | 10.31 |
| Ship width (cm) | 10.49 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- APPLETON ELECTRIC KPBR150LMTRZ2
- BROWNING 1174689 D60Q23 Roller Chain Sprocket, Steel, Double Strand, 3/4 to 2-11/16 in Bore Dia, 5.907 in OD, 60 Chain Size, 23 Teeth, 5.508 in Pitch Dia
- CINCINNATI FAN C33352FW
- APPROVED VENDOR PT2410GF Drill Bushing Type Headless Press Fit Drill Size # 6
- APPROVED VENDOR U51050.019.0137 Socket Head Cap Screw, 10-24 Thread Size, Cyl., 1 3/8 In Lg., 0.19 In Head Ht.
- GATES 240J8 Micro-V Belt, J Section
- CHRISLYNN 67717M Thread Insert Tool, M2.2x0.45 Thread Size, Rock Solid Installation Tool
Explore More
- KEYSHAFT
- General Purpose AC Motors
- Snips Shears And Scissors
- Diamond Saw Blades
- Inverters
- Radial Blade Blower, Belt Drive
- LOC-LINE 90 Degree Nozzles For 1/2 Inch Systems
- JOHN GUEST Speedfit Stackable Tees
- TEMPCO CRT Series E-Mitters
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X2400 Gas Springs
- INNOVATIVE COMPONENTS Pop Pin, 1/2 Inch
- ANVIL Steel Channels
- 80/20 Handles
- ALL MATERIAL HANDLING LC Series Lever Chain Hoists
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON JDB3200X Molded Case Circuit Breaker, J-Frame, Jdb Type, 3-Pole, 200A, 600 Vac, 250 Vdc, Aluminum


