EATON IA-AT4 Insulated Wide Version Enclosure
Get it by Thursday, Apr 9
€97.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Limit Switch |
| Height | 3.3" |
| Length | 1.7" |
| Type | AT4 Limit Switch Rotary Enclosure |
| Width | 2 1/5" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.13 |
| Ship height (cm) | 8.38 |
| Ship length (cm) | 4.32 |
| Ship width (cm) | 5.59 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- ANVIL 0333641645 Nipple, SCH160, Plated, Seamless, Pipe Size 3", Close Length 5 1/2"
- LENOX TOOLS 1807443 Band Saw Blade, 2 Inch Blade Width, 24 Feet 6 Inch Size, 0.063 Inch Blade Thickness
- SLOAN 3915510 ROYAL 995-1.5-E Urinal Hydraulic Flushometer, Manual, 1.5 gpf, RB Finish, Rear Spud, Single Flush
- CJT KOOLCARB 29507344 Drill Bit Stub Length 47/64 Inch 18.65mm
- OSG 1400156508 Thread Forming Tap, 3/4 Inch - 16 Thread Size, 1 3/16 Inch Thread Lg, TiCN, H9, Plug
- HANSEN RD700 Coupler Body Fnpt 1/4 Brass
- APPLETON ELECTRIC 75SPX2KX4 Cable Gland, Stainless Steel, M75 Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Band Saws
- Wire Marking Labels
- Abrasive Radial Bristle Brushes
- Lighting Dimmers
- Idler Sheaves
- KANT-TWIST Lever Clamps with Weaver Grip, Orange
- HELICOIL Complete Working Gages, UNF, 3B
- PALMGREN Hydraulic Presses
- APPLETON ELECTRIC Wall Mount, High Pressure Sodium Light Fixture
- PLAST-O-MATIC Wafer Style Sight Glasses
- KEO Combined Drills And Countersinks, Plain Type, 60 Degrees Countersink Angle, T15 High Speed Steel
- HUB CITY 184L Series PowerCubeX Worm Gear Reducers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON IA-AT4 Insulated Wide Version Enclosure
€97.00 /unit
