EATON HVX100A1-5A4N1CA Hvx 9000 Is Drive-St And ard, 100 Hp, St And ard Software, Nema 1, 575 V | BH3ZPE
EATON HVX100A1-5A4N1CA Adjustable Frequency Drive, 100 HP, NEMA Type 1, EMC L, No Brake Chopper, 575 V, N2
Item: BH3ZPEModel: HVX100A1-5A4N1CA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 100A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 30.1"