EATON HMX096B4NAP3 H-Max Drive, 75 Hp, 96A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 12, No Brake Chopper | BH3JZM
EATON HMX096B4NAP3 Adjustable Frequency Drive, 96A, 75HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 12, FS7, 480V
Item: BH3JZMModel: HMX096B4NAP3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 96A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 58.51"
Frame Size FR7
Height 13 18/25"
Hp 75 hp
Options Fused Drive Isolation
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 480V