EATON HMX096A4NA H-Max Drive, 75 Hp, 96A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3JZD
EATON HMX096A4NA Adjustable Frequency Drive, 96A, 75 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 1, 480 V, FS7
Item: BH3JZDModel: HMX096A4NA
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 96A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 58.51"
Height 13 18/25"
Hp 75 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 480V