EATON HMX088C1NA H-Max Variable Frequency Drive, 88A, Box C, Fr7, 30 Hp, Adjustable Frequency Drive | BH3JXP
EATON HMX088C1NA Adjustable Frequency Drive, 88A, 30 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, 208 V, FR7
Item: BH3JXPModel: HMX088C1NA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 88A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box C
Frame Size FR7
Height 58.09"
Hp 30 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 37.73"