EATON HMX075A1NA H-Max Drive, 25 Hp, 75A, 208V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3JNJ
EATON HMX075A1NA Adjustable Frequency Drive, 75A, 25 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 1, 208 V, FS7
Item: BH3JNJModel: HMX075A1NA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 75A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 58.51"
Frame Size FR7
Height 13 18/25"
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 208V