EATON HMX068C2NAP3SA H-Max Variable Frequency Drive, Options: Fused Drive Isolation | BH3JLH
EATON HMX068C2NAP3SA Adjustable Frequency Drive, 68A, 25HP, Pilot Light, IntelliDisconnect NEMA 3R, FR7, 230V
Item: BH3JLHModel: HMX068C2NAP3SA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 68A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box C
Frame Size FR7
Height 58.09"
Hp 25 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Fused Drive Isolation Space Heater With Transformer
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 37.73"