EATON HMX068C2NAP3 H-Max Variable Frequency Drive, Options: Fused Drive Isolation, 68A, Box C, Fr7, 25 Hp | BH3JLD
EATON HMX068C2NAP3 Adjustable Frequency Drive, 68A, 25HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FR7, 230V
Item: BH3JLDModel: HMX068C2NAP3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 68A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box C
Frame Size FR7
Height 58.09"
Hp 25 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 37.73"