EATON HMX065C4NAPESA H-Max Drive, 50 Hp, 65A, 480V, Box C, Nema Type 3R, Frame Size, 7, Software Type A | BH3JHQ
EATON HMX065C4NAPESA Adjustable Frequency Drive, 65A, 50HP, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FS7, 480V
Item: BH3JHQModel: HMX065C4NAPESA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 65A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box C
Frame Size FR7
Height 58.09"
Hp 50 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Output Contactor Space Heater With Transformer
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 37.73"