EATON HMX065C4NAP3 H-Max Variable Frequency Drive, Options: Fused Drive Isolation, 65A, Box C, Fr7, 50 Hp | BH3JHU
EATON HMX065C4NAP3 Adjustable Frequency Drive, 65A, 50HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FR7, 480V
Item: BH3JHUModel: HMX065C4NAP3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 65A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box C
Frame Size FR7
Height 58.09"
Hp 50 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 37.73"