EATON HMX054B2NAP3 H-Max Drive, 20 Hp, 54A, 230V, Intellidisconnect Nema Type 12, No Brake Chopper | BH3JAZ
EATON HMX054B2NAP3 Adjustable Frequency Drive, 54A, 20HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 12, FS6, 230V
Item: BH3JAZModel: HMX054B2NAP3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 54A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Height 13.67"
Hp 20 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 12
Options Fused Drive Isolation
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 230V