EATON HMX054A2NAPE H-Max Drive, 20 Hp, 54A, 230V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3JAH
EATON HMX054A2NAPE Adjustable Frequency Drive, 54A, 20HP, Output Contactor, NEMA Type 1, FS6, 230V
Item: BH3JAHModel: HMX054A2NAPE
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 54A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Frame Size FR6
Height 13.67"
Hp 20 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Output Contractor
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 230V