EATON HMX054A2NA H-Max Drive, 20 Hp, 54A, 230V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3JAF
EATON HMX054A2NA Adjustable Frequency Drive, 54A, 20 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 1, 230 V, FS6
Item: BH3JAFModel: HMX054A2NA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 54A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Height 13.67"
Hp 20 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 230V