EATON HMX052C4NA H-Max Variable Frequency Drive, 52A, Box B, Fr6, Adjustable Frequency Drive | BH3HYG
EATON HMX052C4NA Adjustable Frequency Drive, 52A, 40 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, 480 V, FR6
Item: BH3HYGModel: HMX052C4NA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 52A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box B
Frame Size FR6
Height 46.09"
Hp 40 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 26.31"