EATON HMX047C1NAP3 H-Max Drive, 15 Hp, 47A, 208V, Box B, Nema Type 3R, Frame Size, 6, Software Type A | BH3HVQ
EATON HMX047C1NAP3 Adjustable Frequency Drive, 47A, 15HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FS6, 208V
Item: BH3HVQModel: HMX047C1NAP3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 47A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box B
Frame Size FR6
Height 46.09"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 26.31"