EATON HMX047A1NAP3 H-Max Drive, 15 Hp, 47A, 208V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3HUU
EATON HMX047A1NAP3 Adjustable Frequency Drive, 47A, 15HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 1, FS6, 208V
Item: BH3HUUModel: HMX047A1NAP3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 47A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Frame Size FR6
Height 13.67"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Fused Drive Isolation
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 208V