EATON HMX042C2NAP3L3SA Adjustable Frequency Drive, 42A, 15HP, Pilot Light NEMA Type 3R, FR6, 230V
Item: BH3HRHModel: HMX042C2NAP3L3SA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 42A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box B
Frame Size FR6
Height 46.09"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Pilot Lights Fused Drive Isolation Space Heater With Transformer
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 26.31"