EATON HMX042A2NAL3 H-Max Drive, 15 Hp, 42A, 230V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3HQM
EATON HMX042A2NAL3 Adjustable Frequency Drive, 42A, 15HP, Pilot, IntelliDisconnect NEMA Type 1, FS6, 230V
Item: BH3HQMModel: HMX042A2NAL3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 42A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Frame Size FR6
Height 13.67"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Pilot Lights
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 230V