EATON HMX034C4NAP3SA H-Max Variable Frequency Drive, Options: Fused Drive Isolation | BH3HKD
EATON HMX034C4NAP3SA Adjustable Frequency Drive, 34A, 25HP, Pilot Light, IntelliDisconnect NEMA 3R, FR6, 480V
Item: BH3HKDModel: HMX034C4NAP3SA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 34A
Depth 17.74"
Enclosure Type Box B
Frame Size FR6
Height 46.09"
Hp 25 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Space Heater With Transformer Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 26.31"