EATON HMX034B4NAPEP3 H-Max Drive, 25 Hp, 34A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 12, No Brake Chopper | BH3HKC
EATON HMX034B4NAPEP3 Adjustable Frequency Drive, 34A, 25HP, With Output Contactor, NEMA Type 12, FS6, 480V
Item: BH3HKCModel: HMX034B4NAPEP3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 34A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Frame Size FR6
Height 13.67"
Hp 25 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 12
Options Fused Drive Isolation Output Contractor
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 480V