EATON HMX034A4NAPEL3 H-Max Drive, 25 Hp, 34A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3HJQ
EATON HMX034A4NAPEL3 Adjustable Frequency Drive, 34A, 25HP, Pilot Light, IntelliDisconnect NEMA 1, FS6, 480V
Item: BH3HJQModel: HMX034A4NAPEL3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 34A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 45.45"
Frame Size FR6
Height 13.67"
Hp 25 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Output Contractor Pilot Lights
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 480V