EATON HMX031B1NA H-Max Drive, 10 Hp, 31A, 208V, Intellidisconnect Nema Type 12, No Brake Chopper | BH3HFT
EATON HMX031B1NA Adjustable Frequency Drive, 31A, 10 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 12, 208 V, FS5
Item: BH3HFTModel: HMX031B1NA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 31A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 10 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 12
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 208V
Width 9.66"