EATON HMX027B4NAP3 H-Max Drive, 20 Hp, 27A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 12, No Brake Chopper | BH3GZW
EATON HMX027B4NAP3 Adjustable Frequency Drive, 27A, 20HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 12, FS5, 480V
Item: BH3GZWModel: HMX027B4NAP3
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 27A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 20 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 12
Options Fused Drive Isolation
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 9.66"