EATON HMX027A4NAPE H-Max Drive, 20 Hp, 27A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3GZZ
EATON HMX027A4NAPE Adjustable Frequency Drive, 27A, 20HP, Output Contactor, NEMA Type 1, FS5, 480V
Item: BH3GZZModel: HMX027A4NAPE
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 27A
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 20 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Output Contractor
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 9.66"