EATON HMX022C2NAP3 H-Max Variable Frequency Drive, Options: Fused Drive Isolation, 22A, Box A, Fr5, 7.5 Hp | BH3GUD
EATON HMX022C2NAP3 Adjustable Frequency Drive, 22A, 7.5HP, Fused, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FR5, 230V
Item: BH3GUDModel: HMX022C2NAP3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 22A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 7 1/2 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 21.05"