EATON HMX022A2NAPEP3 H-Max Drive, 7.5 Hp, 22A, 230V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3GTU
EATON HMX022A2NAPEP3 Adjustable Frequency Drive, 22A, 7.5HP, With Output Contactor, NEMA Type 1, FS5, 230V
Item: BH3GTUModel: HMX022A2NAPEP3
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 22A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 7 1/2 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Fused Drive Isolation Output Contractor
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 9.66"